National Commission, Committee, and Task Force Members from the Southern Region

Arts and Letters Commission

Gwendolyn Mason, Co-Chair | Marietta-Roswell Alumnae
Stephanie Moore | Covington Area Alumnae
Sheri Riley | Member-at-Large (SO)
Cheryl Swanier | Columbus (GA) Alumnae

Documents Review and Management Committee

Berthenia Jackson | Natchez Alumnae

Executive Board

Crystal Adams, Co-Chair, Protocol & Traditions | Athens Alumnae
Rhonda Briggins, Co-Chair, Social Action  |Decatur (GA) Alumnae
Deidra Diaz, Chair, Information and Communications | Birmingham Alumnae
Paulette C. Walker | Immediate Past President | Tampa Alumnae
Sandra K. Horton | Regional Director | Marietta-Roswell Alumnae
Geraldine Hudley, Chair, Heritage and Archives | Albany (GA) Alumnae
Gwendolyn Mason, Co-Chair, Arts and Letters | Marietta-Roswell
Jasmine Minor, Regional Representative | Lambda Sigma
Beverly Evans Smith | National President 

Executive Committee

Beverly Evans Smith | National President 

Exofficio | Strategic Partnerships

Debra Bunkley, Chair  | East Point/College Park Alumnae

Finance Committee

Pamela Hill  | Montgomery (AL) Alumnae

Heritage and Archives Committee​

Geraldine Hudley, Chair | Albany (GA) Alumnae
Verna Lambert |  Memphis Alumnae
Amber Williams | Member-at-Large (SO)

Housing and Properties Committee

Lula Huff | Columbus (GA) Alumnae
Felicia Nickerson | East Point/College Park Alumnae

Human Resources Committee

Andrea Hagood | Gwinnett County Alumnae

Information and Communications Committee

Deidra K. Diaz, Chair | Birmingham Alumnae
Temisha Young | Montgomery (AL) Alumnae

Institutional Research Task Force

Dorcas Washington, Liaison | Tallahassee Alumnae

Investigations Team Task Force

Lezley Webb, Co-Chair | Memphis Alumnae

Leadership Academy Committee

Donna Bowman | Marietta-Roswell Alumnae
Bonita Coleman | Mississippi Gulf Coast Alumnae
Tina Fernandez | Tampa Alumnae
Jenea Kennedy | Atlanta Suburban Alumnae
Christina Stallings | Jacksonville (FL) Alumnae
Cheryl Swanier | Columbus (GA) Alumnae

Membership Services Committee

Toni H. Johnson | Stone Mountain-Lithonia Alumnae
Myra Mitchell | Nassau Bahamas Alumnae
Jeunesse Osadebay | Nassau Bahamas Alumnae
Tamia Thompson | Upsilon Zeta – The College of the Bahamas
Cheryl Turner | Jackson (MS) Alumnae
Brittanee Wallace | Memphis Alumnae

National Nominating Committee

Tanaja Kidd | Sigma
Patsy Pattman | Marietta-Roswell Alumnae

Program Planning and Development Committee

Dorothy Colom | Columbus/Lowndes County Alumnae
Charlotte Freeman | Memphis Alumnae
Audrey Gaskins | Brevard County Alumnae
Markesha Henderson | Marietta-Roswell Alumnae
Katryna Lowery-Kinn | Mobile Alumnae
Claudia Nelson | Marietta-Roswell Alumnae
Paula Snowden | East Point/College Park Alumnae
Jackie Williams | Atlanta Suburban Alumnae
Latabia Woodward | Gwinnett County Alumnae
Cheryl Yates-Catchings | Marietta-Roswell Alumnae

Protocol and Traditions Committee

Crystal Adams, Co-Chair | Athens Alumnae
Michele Hill | East Point/College Park Alumnae
Gwendolyn Morris | Athens Alumnae

Ritual and Ceremonies Commission

Chinyere Ekechi | Member-at-Large (SO)
Vonda Wilson-Gipson | Gwinnett County Alumnae

Scholarship and Standards

Joanell Lawson | Tampa Alumnae
Jaleah Rutledge | Gamma Tau

Social Action Commission

Rhonda Briggins, Co-Chair | Decatur (GA) Alumnae
Brenda Gilmore | Nashville Alumnae
Zarinah Mustafa | Member-at-Large (SO)

Strategic Partnerships Task Force

Gloria Brooks | Marietta-Roswell Alumnae
Debra Bunkley, Co-Chair | East Point/College Park Alumnae
Rachael Humphrey | Decatur (GA) Alumnae
Jeanella Pendleton, Co-Chair | Columbus (GA) Alumnae
Heddie Sumpter | Tampa Alumnae
Tracey Trentel | East Point/College Park Alumnae

Strategic Planning Committee

Shenila Hill Rodriguez | Gwinnett County Alumnae

Technology Committee

Kelli Sibert | Stone Mountain-Lithonia Alumnae
Daira Vargas | Gainesville Alumnae